یکی از پرمصرف‌ترین و ضروری‌ترین ابزاری که در هر صنعتی وجود دارد، پیچ گوشتی است. این وسیله حتی در مصارف خانگی نیز بسیار پرکاربرد است. از کاربران مبتدی تا حرفه‌ای همگی به تعدادی از این ابزارها نیاز پیدا خواهند کرد. در زیر تعدادی از مصارفی که وابسته به این وسیله هستند را بیان می‌کنیم:

  • لوازم الکتریکی
  • باز کردن تمامی کنسول‌های بازی مانند انواع پلی استیشن‌ها
  • تعمیرات موبایل‌ها و تبلت‌ها
  • تعمیرات مک بوک و لپ تاپ‌ها
  • انواع پروژه‌های صنعتی و مکانیکی
  • استفاده در نجاری‌ها با تولیدات مختلف
  • استفاده برای انواع اتصالات
  • محیط‌هایی که برای اتصال قطعات به علت اشتعال پذیری به جای جوشکاری از پیچ استفاده می‌شود.

پیچ گوشتی‌ها در نگاه اول ابزاری ساده به نظر می‌آیند. اما این تصور اشتباه است. تقریبا می‌توان گفت که ابزاری را نمی‌شناسید که برای ساخت و اتصال قسمت‌های مختلف آن به هم، از یکی از انواع پیچ کمک گرفته نشده باشد. در واقع پیچ‌ها به علت سادگی و راحتی در مصرف، بسیار محبوب هستند. این امر موجب شده تا مدل‌هاي مختلف آن با توجه به حساسيت قطعات طراحي و توليد شود. با گسترش طراحي پيچ‌ها، پيچ گوشتي‌ها نيز روز به روز پيشرفته‌تر شده و باعث كاهش سختي كار و افزايش سرعت با حداقل خستگي براي كاربر شده‌اند. مدل‌هاي مختلفي از اين وسيله ساخت و در بازار در اختيار عموم قرار گرفته است. از پيچ گوشتي‌هاي دوسو كه ساده‌ترين مدل بوده تا انواع حرفه‌اي مانند تركمترها و حتي مد‌هاي برقي كه سرعت كار را چند برابر كرده‌اند.

بنابراين شركت‌هاي مختلفي با توجه به حجم بازار اين محصول، اقدام به طراحي و توليد انواع پيچ گوشتي با توجه به روش‌هاي خود كرده‌اند. بنابراين مي‌توانيد قيمت‌هاي مختلفي از يك مدل را در بازار بيابيد كه شايد براي شما تعجب برانگيز باشد. علت اين امر نيز استفاده از متريال و تكنولوژي به كار برده شده در ساخت اين محصولات است. نكته مهم در اين ابزار كاهش خاصيت شكنندگي و افزايش مقاومت در برابر فشار و ضربه است. هرچه آلياژ و مواد مصرفي از جنس مرغوب‌تري باشد، مقاومت نهايي افزايش يافته و طول عمر ابزار نيز افزايش مي‌يابد. اين امر موجب اختلاف در قيمت‌هاي موجود در بازار اين محصولات خواهد شد. با اين حال براي يك خريد مناسب و كاهش هزينه‌هاي اضافي كه برخي از آن‌ها تنها ناشي از نام برند است، نياز به اطلاعات كافي و نكات مهمي داريد كه بر كيفيت نهايي محصول موثر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *